دپارتمان تجهیزات رادیویی
شرکت پژوهش سبز آینده، همگام با جدید ترین پیشرفتها و دستاوردهای علمی و فنی افتخار دارد در زمینه های الکترونیک، مخابرات و سیستم های ارتباطی با در اختیار گرفتن تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و ارتباط با مراکز علمی داخل و خارج از کشور و همچنین استفاده از مجرب ترین طراحان و کارشناسان و پرسنل متخصص به میهن اسلامی خود خدمت کند.

این شرکت در زمینه تامین لوازم و تجهیزات مورد نیاز سازمان ها فعالیت گسترده ای داشته که بخشی از خدمات ارائه شده در رابطه با تجهیزات و لوازم مخابراتی مورد نیاز پروژه های عمرانی قرار گاه خاتم الانبیاء (ص) و موسسات مربوطه و شرکت های برق منطقه ای؛ توزیع ، نیروگاهها و . . . بوده است و  در حال حاضر با استفاده از تجارب گذشته و پرسنل متخصص این قابلیت و توانمندی را دارد که خدمات فنی و پشتیبانی مخابراتی مطلوبی را ارائه نماید.

این شرکت با بهره گیری از محصولات شركت هاي معتبر نظير Icom ؛ Kenwood ؛ Tait  و Motorola و با بکارگیری تيم هاي تخصصي و از سوی دیگر رصد فناوریهای نوین ، محصولات و خدمات مورد نياز مشتريان در زمينه ارتباطات راديــويي حرفه‌اي ( PMR )، لينك هاي راديويي انتقال داده ، شبكه هاي VSAT و سيستم هاي SCADA را فراهم مي نمايد .

زمينه هاي فعاليت اين بخش عبارتند از :
  • طراحي ، تامين تجهيزات و اجراي شبكه هاي ترانك راديويي شامل شبكه آنالوگ رادیویی (Conventional)؛ شبكه ترانك MOTOTRBO ؛ شبكه ترانك آنالوگ MPT1327 ؛  شبكه ترانک دیجیتال  TETRA.
  • طراحي ، تامين تجهيزات و اجراي لينك هاي راديويي مايكروويو شامل لينكهاي راديويي نقطه به نقطه و PMP در باندهاي نیازمند به مجوز های خاص از طریق سازمان تنظیم مقررات رادیویی.
  • لينكهاي راديويي بدون نیاز به مجوز در باند ISM.
  • انجام پروژه هاي EPC در زمينه ارتباطات راديويي.
  • طراحی ؛ تامین تجهیزات و اجرای پروژه سامانه های کنترل ناوگان خودرویی ( AVL ) از طریق بستر های رادیویی و شبکه ارتباطات GSM و یا ماهواره .
  • طراحی و تامین سامانه های کنترل و ضبط مکالمات رادیویی به منظور مستند سازی اطلاعات در مواقع عادی و بحران.
  • طراحی و اجرای شبکه های انتقال داده های رادیویی.

تامین انواع بیسیم ها مانند بیسیم های ضد انفجار، تولید دکل های مخابراتی، انواع آنتن های هایگن، خودرویی، انواع کانکتور ها و فیدر های مخابراتی، فروش انواع منابع تغذیه، تعمیر، نگهداری و پروگرامینگ انواع بیسیم و کلیه تجهیزات مربوطه طبق پروانه بهره برداری از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از عمده ترین فعالیت های این دپارتمان در سال گذشته بوده است.